В Житомирській області стартував масштабний проект Дитячого фонду ООН – ЮНІСЕФ

25 липня в Житомирській області розпочався крос-секторальний проект Дитячого фонду ООН – ЮНІСЕФ покликаний посилити спроможність регіону у реагуванні на мінливі виклики у сфері захисту прав дітей та сприяти покращенню надання соціальних послуг для всіх мешканців Житомирщини, зокрема вразливих верств населення. Важливим завданням проекту є допомога та підтримка ВПО, особливо психо-соціальна підтримка внутрішньо-переміщених дітей.

Проект реалізовується за наступними напрямками:

  • Освіта
  • Охорона здоров’я
  • Захист дітей
  • Соціальний захист
  • Молодь та спорт
  • Гігієна та водопостачання

Проект ЮНІСЕФ реалізує в області ГО «ІН ТАЧ ЮКРЕЙН ФУНДЕЙШН». Також, наша команда долучена як партнер. Станом на 26 серпня 2022 року в межах проекту виконано наступне:

Соціальний захист. В області реалізується програма грошової допомоги вразливим сім’ям в межах Програми ЮНІСЕФ.Спільно. Допомога надається сім’ям, де 3 і більше дітей до 18 років, або принаймні 1 дитина з інвалідністю до 18 років. Подати заявку на допомогу можна через управління соціального захисту або цнапи. Зареєстровано уже 1 533 заявки на допомогу.

Захист дітей. В межах проекту уже функціонує 2 Спільно.Точки в м. Житомир біля кінотеатру «Жовтень» та в місті Бердичів. На Спільно.Точках діти можуть взяти участь в активних іграх, майстер-класах, батьки можуть отримати юридичні та медичні консультації, зокрема послуги психологів та педагогів. Планується відкриття ще 8-ми Спільно.Точок і в інших муніципалітетах Житомирщини. Також, до міста Житомир переїхав Попаснянський центр реабілітації дітей з особливими потребами, який уже розпочав роботу та надає послуги професійної та соціальної адаптації Житомирянам віком 14-18 років.

Освіта. За освітнім напрямком, 174 освітні заклади Житомирщини отримали комплекти школа в коробці – це понад 650 наборів для дозвілля та навчання дошкільнят та школярів. Також, для забезпечення навчального процесу, зокрема у дистанцій та змішаній формах, педагогам Житомирщини було надано 583 ноутбуки. Також, зараз на етапі імплементації заходи для запровадження в школах області системи змішаного навчання – он-лайн та офф-лайн, створення STEM-лабораторій для науково-дослідного навчання дітей та підлітків, обладнання бомбосховищ в закладах освіти, щоб якомога краще забезпечити безпеку дітей.

Охорона здоров’я. Передбачає посилення системи охорони здоров’я за напрямками обладнання пренатальних центрів та укриттів в лікарнях, забезпечення вакцинації населення. За цим напрямком, Коростишівська центральна районна лікарня уже отримала  понад 20 од. медичного обладнання для відділень та укриття, оскільки цей медичний заклад є  опорним в коростишівському районі.

Санітарія та гігієна. Проект передбачає відновлення пошкодженої соціальної інфраструктури та водопостачання муніципалітетів Житомирщини. Зараз, тривають проектні роботи за цим напрямком.

Програма плановано охопить 250 тис. дітей, що мешкають на території області, у тому числі близько 30 тис. внутрішньо переміщених дітей.

Меню