Целюлозно-паперова промисловість працює на основі переробки лісу та інших рослинних ресурсів (солома, очерет). Основний продукт це целюлоза, різні види паперу та картону.
Галузь розвиватиметься при поєднанні таких факторів: сировина, забезпечення електроенергією та водою.
Звернемо нашу увагу на виробництво паперової маси, та виробів з паперу та картону.
Статистика свідчить, що в 2019 році в порівнянні з 2018 роком відбулося збільшення на 4% «виготовлення виробів з деревини, виробництво паперу та поліграфічна діяльність», це незважаючи на загальне падіння промисловості на 6% в 2019 році.
Середня заробітна плата по галузі «виготовлення виробів з деревини, виробництво паперу та поліграфічна діяльність» по Україні становила 10659 грн./ в грудні 2019 року. Це було на рівні 86% від середнього показника по всій економіці.
Розвиток і розбудова целюлозно-паперової промисловості неможливі без достатньої кількості працівників. Фахівців для целюлозно-паперової промисловості готують в таких навчальних закладах:
Поліський національний університет (http://znau.edu.ua) – загальна кількість студентів 10000. В університеті здійснюється підготовка фахівців за спеціальностями в галузі лісового господарства: «Садово-паркове господарство», «Технології деревообробки», «Лісове господарство».
Малинський лісотехнічний коледж (https://mltk.co.ua) здійснюється підготовка фахівців за наступними спеціальностями: «Лісове господарство», «Лісозаготівля та первинна обробка деревини», «Обробка деревини», «Експлуатація та ремонт обладнання лісового комплексу», а також «Лісник», «Лісоруб», «Верстатник деревообробних верстатів», «Слюсар ремонтник».
Підприємства целюлозно-паперової промисловості:
- ТОВ «Коростишівська паперова фабрика» (м. Коростишів)
- ТОВ «Малинська фабрика спеціального паперу» (м. Малин))
- ПАТ «Малинська паперова фабрика» (м. Малин)
- ПАТ «Малинська паперова фабрика» ВАЙДМАНН» (м. Малин)
- ТОВ «Житомирський картонний комбінат» (м. Житомир)
- ТОВ «Папір-Мал» (м. Коростишів)
- ПРАТ «Чижівська паперова фабрика» (Чижівська ОТГ)
- ТОВ «Сорді» (м. Житомир)
- Фабрика банкнотного паперу НБУ (м. Малин)
- ПП «Фахівець» (м. Малин)
Крім того, на одному з підприємств впроваджують стартап українського студента – технологію виробництва паперу з опалого листя. Сподіваємося, що подібні технології будуть і в подальшому впроваджуватися на підприємствах Житомирської області.