ЦЕЛЮЛОЗНО – ПАПЕРОВА ПРОМИСЛОВІСТЬ НА ЖИТОМИРЩИНІ

Целюлозно-паперова промисловість працює на основі переробки лісу та інших рослинних ресурсів (солома, очерет). Основний продукт це целюлоза, різні види паперу та картону.

Галузь розвиватиметься при поєднанні таких факторів: сировина, забезпечення електроенергією та водою.

Звернемо нашу увагу на виробництво паперової маси, та виробів з паперу та картону.

Статистика свідчить, що в 2019 році в порівнянні з 2018 роком відбулося збільшення на 4% «виготовлення виробів з деревини, виробництво паперу та поліграфічна діяльність», це незважаючи на загальне падіння промисловості на 6% в 2019 році.

Середня заробітна плата по галузі «виготовлення виробів з деревини, виробництво паперу та поліграфічна діяльність» по Україні становила 10659 грн./ в грудні 2019 року. Це було на рівні 86% від середнього показника по всій економіці.

Розвиток і розбудова целюлозно-паперової промисловості неможливі без достатньої кількості працівників. Фахівців для целюлозно-паперової промисловості готують в таких навчальних закладах:

Поліський національний університет (http://znau.edu.ua) – загальна кількість студентів 10000. В університеті здійснюється підготовка фахівців за спеціальностями в галузі лісового господарства: «Садово-паркове господарство», «Технології деревообробки», «Лісове господарство».

Малинський лісотехнічний коледж (https://mltk.co.ua) здійснюється підготовка фахівців за наступними спеціальностями: «Лісове господарство», «Лісозаготівля та первинна обробка деревини», «Обробка деревини», «Експлуатація та ремонт обладнання лісового комплексу», а також «Лісник», «Лісоруб», «Верстатник деревообробних верстатів», «Слюсар ремонтник».

Підприємства целюлозно-паперової промисловості:

  1. ТОВ «Коростишівська паперова фабрика» (м. Коростишів)
  2. ТОВ «Малинська фабрика спеціального паперу» (м. Малин))
  3. ПАТ «Малинська паперова фабрика» (м. Малин)
  4. ПАТ «Малинська паперова фабрика» ВАЙДМАНН» (м. Малин)
  5. ТОВ «Житомирський картонний комбінат» (м. Житомир)
  6. ТОВ «Папір-Мал» (м. Коростишів)
  7. ПРАТ «Чижівська паперова фабрика» (Чижівська ОТГ)
  8. ТОВ «Сорді» (м. Житомир)
  9. Фабрика банкнотного паперу НБУ (м. Малин)
  10. ПП «Фахівець» (м. Малин)

Крім того, на одному з підприємств впроваджують стартап українського студента – технологію виробництва паперу з опалого листя. Сподіваємося, що подібні технології будуть і в подальшому впроваджуватися на підприємствах Житомирської області.

Меню