Конкурс Секторальної підтримки ЄС. Значення та подані проекти

307
Конкурс Секторальної підтримки ЄС. Значення та подані проекти

Оскільки багато хто запитує у нас про конкурс Секторальної підтримки ЄС, ми вирішили написати про це та поділитись інформацією з Вами.
 
"Що ж таке цей конкурс Секторальної підтримки ЄС? Та чому у Вас була така метушня 2 місяці?"
У 2014 році між Урядом України та Європейською Комісією було укладено Угоду про фінансування Програми підтримки секторальної політики - Підтримка регіональної політики України. Загальною метою Угоди є підтримка соціальної, економічної та територіальної згуртованості України і підвищення добробуту громадян по всій країні.
Якщо простими словами: це можливість для України (а саме областей, міст, ОТГ, АРР) отримати додаткове фінансування від ЄС на проекти регіонального розвитку на які з тих чи інших питань не вистачало коштів на регіональному рівні.
 
Чому 2 місяці метушні?
03 вересня 2020 року був нарешті оголошений конкурсний відбір проектів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу.
Зауважимо, що дана можливість виникла вперше за 3 роки.
Документи на участь у конкурсному відборі подавались виключно до 03 листопада 2020 року (2 місяці) та вперше Агенції регіонального розвитку змогли стати заявниками у даному конкурсі.
 
"За якими напрямами можна було подаватись в цьому році? Та на яку суму можна розраховувати? Та хто може стати заявником?"
В цьому році було визначено такі пріоритетні напрямки та можна розраховувати на такі суми:
- інноваційна економіка та інвестиції (від 3,6 до 48 млн. грн.);
- сільський розвиток (від 6 до 48 млн. грн.);
- розвиток туризму (від 1,2 до 24 млн. грн.);
- загальноукраїнська солідарність (від 1,2 до 12 млн. грн.);
- ефективне управління регіональним розвитком (від 3,6 до 48 млн. грн.);
- розвиток людського потенціалу (від 1,2 до 12 млн. грн.);
- підтримка розвитку депресивних територій (від 3,6 до 18 млн. грн.).
 
Заявником в даному проекті могли бути:
центральний або місцевий орган виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, агенції регіонального розвитку, утворені відповідно до Закону України «Про засади державної регіональної політики».
Більше про цей проект Ви можете почитати тут: https://sectoral.minregion.gov.ua/.../prezentatsiya-pro...
 
Агенцією регіонального розвитку Житомирської області були подані проекти самостійно або спільно з партнерами на даний конкурс - це 5 проектів поданих нами та 3 проекти в яких ми виступили партнерами.