ЯКІ ПРИЧИНИ ПЕРЕШКОЖДАЮТЬ ІНОЗЕМНИМ ІНВЕСТОРАМ ВКЛАДАТИ ГРОШІ В УКРАЇНУ

1043
ЯКІ ПРИЧИНИ ПЕРЕШКОЖДАЮТЬ ІНОЗЕМНИМ ІНВЕСТОРАМ ВКЛАДАТИ ГРОШІ В УКРАЇНУ

Не секрет, що іноземні інвестори дуже довго думають перед тим, як вкладати свої гроші в Україну. Їх відлякує багато факторів, пов’язаних із діючою системою.

Днями була оприлюднена цікава статистика щодо найбільш поширених причин відмови іноземних інвесторів працювати в Україні. Результати опитування іноземних інвесторів, що проходило у серпні-вересні цього року, на предмет перепон у веденні бізнесу в Україні, оголосив Томаш Фіала, генеральний директор Dragon Capital та Президент Європейської Бізнес Асоціації, на форумі «Повна мобілізація: Спільний план дій».

На першому місці вже не перший рік стабільно утримує свої позиції корупція та недовіра судовій системі. Це найбільші та найголовніші перешкоди для іноземного інвестора у роботі в Україні.

Третє місце займає фінансова нестабільність та курс національної валюти. Поруч ідуть нестабільне та мінливе законодавство, обмеження на рух капіталу та валютні операції, а також неправомірні та репресивні дії правоохоронних органів.

Примітним є той факт, що фінансова нестабільність у цьому році піднялася на 2 сходинки угору. Частково це пов’язано із зовнішніми боргами та не окресленими чіткими перспективами співпраці з МВФ.

Серед позитивних рухів української влади, які могли б сприяти покращенню інвестиційного клімату, іноземні підприємці називають перезавантаження судової системи, реальну та помітну боротьбу з корупцією, відмежування політики від бізнесу.

«В свою чергу відсутність якісних інвестиційних продуктів (індустріальних парків, земельних мідянок з підключеними комунікаціями, спеціальних економічних зон), тиск на бізнес, атакування незалежних антикорупційних установ, зміна політичного курсу негативно вплине на рішення іноземних інвесторів вкладати гроші в розвиток бізнесу в Україні. Натомість верховенство права, реальні реформи у судовій та правоохоронній системі, валютна лібералізація допоможуть збільшити потік іноземних інвестицій в Україну», - зазначив Артем Сачук, директор Агенції регіонального розвитку Житомирської області.

Таке опитування проводиться щороку серед діючих або потенційних іноземних інвесторів, аби визначити інвестиційний клімат, напрямок руху держави стосовно залучення іноземних інвестицій.