ОГЛЯД ГАЛУЗІ ШВЕЙНОГО ВИРОБНИЦТВА НА ЖИТОМИРЩИНІ

2082
ОГЛЯД ГАЛУЗІ ШВЕЙНОГО ВИРОБНИЦТВА НА ЖИТОМИРЩИНІ

Швейне виробництво належить до сфери товарів народного споживання, і завжди приваблива для інвесторів. Пріоритетність швейної галузі визначається: швидким обігом капіталу (або короткий термін обігу); низькою енергоємністю виробництва (1-3% валових витрат); незначним впливом на довкілля; значним експортним потенціалом; соціальним спрямуванням (розвиток якої є необхідною умовою підвищення рівня життя населення); є потенційним джерелом податкових надходжень у бюджет.

Щодо швейного виробництва Житомирської області:

В Житомирі на базі шести навчальних закладів є підготовка робітничих кадрів. Навчають на спеціальності швачки, закрійника та кравця в:

– Житомирський професійний політехнічний ліцей;

– ДПТНЗ «Житомирське вище професійне училище сервісу та дизайну»;

– ДНЗ «Житомирське вище професійне технологічне училище»;

– ДПТНЗ «Вище професійне училище м. Житомира»;

– Центр професійно-технічної освіти м. Житомира.

Тобто кваліфіковані працівники випускаються кожного року.

Іноземними інвесторами в економіку міста вкладено більше 235 тис. USD. Загальний обсяг накопичених прямих іноземних інвестицій становив 84,6 млн. дол. USD, що складає 15% всього обсягу інвестицій в місті.

В Житомирській області вже є ряд конкуренто спроможних виробництв, починаючи з простого ФОП на 5 працівників до великих підприємств на 800 працівників.

Розглянемо деякі великі підприємства області:

ТОВ «Ельфа» - швейна фабрика, яка займається виробництвом текстильних виробів з 1965 року. Розміщена в м. Малин, Житомирської області. Кількість можливих робочих місць на підприємстві до 300 чоловік. Потужність підприємства на сьогодні становить 20 000 виробів на місяць. Потенціал виробничих потужностей дозволяє високоякісно виконувати поставлені завдання замовнику. ТОВ «Ельфа» відшиває продукцію для таких світових брендів як: C&A, Gerry Weber, s.Oliver, MEXX, Basler, Lener Cordier! Для внутрішнього ринку, фабрика відшиває для таких брендів як: SENAT, Pink Elephant, Gottlich.

ТОВ «Леся» - це колишня Новоград-Волинська швейна фабрика, заснована в 1965 році. Сьогодні - це сучасне швейне виробництво, яке систематично займається питаннями відновлення швейного обладнання та впровадження нових технологій. Кількість працівників на підприємстві - 500 чоловік. Потужність виробництва – 700 000 виробів на рік, а це близько 60 000 виробів на місяць. Понад 90% продукції підприємство виготовляє на давальній сировині для німецької компанії Leineweber (торгова марка BRAX). 10% продукції виготовляють на внутрішній ринок та реалізують через фірмовий магазин «Леся».

ПрАТ «Бердичівський завод одягу» - спеціалізується на виробництві класичного верхнього чоловічого одягу: костюми, піджаки, брюки. Кількість працівників на підприємстві – 725 чоловік. Потужність виробництва складає близько 750 000 виробів на рік, Підприємство працює з іноземними замовниками на основі давальницької сировини. Технологія виробництва і якість продукції відповідає європейським стандартам. У 2000 році колективу підприємства була присуджена «Платинова зірка» якості продукції серед фірм виробників одягу 62 країн. Основними замовниками підприємства є фірми «Централ Парк»-Угорщина; «Kanda», «Kaiser» - Німеччина; «Бервін», «Станкрофт» - Великобританія; «Лікона»-Австрія; «Багір» - Ізраїль. З 2006 року розпочато випуск одягу на внутрішній ринок України під торговою маркою відомої угорської фірми «BRAGA».

АТ фірма «Арсанія» - Коростенська швейна фабрика, яка спеціалізується на пошитті легкої верхнього жіночого одягу (блузи, сукні, спідниці, брюки, жакети) та дитячого одягу. Кількість працівників на підприємтві – 560 чоловік. Потужність виробництва до 600 000 одиниць на рік, а це 50 000 одиниць на місяць. Компанія відшиває для таких країн, як Німеччина, Франція, Швеція.

ПрАТ Екотекстиль – Житомирська панчішка фабрика, яка відшиває товар під торговою маркою «Легка Хода» і випускає різні шкарпеткові вироби. Кількість працівників- 360 чоловік. Технології виробництва і якість продукції відповідає усім європейським стандартам, за рахунок чого, фабрика добре пропрацювала систему дистрибуції і продає свої вироби в усім містах країни, а також за межами країни. Панчішна фабрика імпортує товари до таких країн як: Польща, Німеччина, Латвія, Естонія, Білорусь.

На прикладі п’яти компаній легкої промисловості в галузі швейного виробництва, можна побачити, що Житомирська область має сильні та конкурентоспроможні фабрики з виробництва текстильних виробів. Завдяки своїй якості та технологіям більша частина товару йде на експорт. Загалом підприємства Житомирської області здійснювали експорт текстильних товарів в 57 країн світу. Найвагоміші поставки товарів здійснювались до Польщі – 15,1% загального обсягу експорту, Білорусі – 14,4%, Італії – 12,1% та Німеччини – 6,3%. Питома вага експортованих товарів на текстильні матеріали та текстильні вироби склала 7,2%. (за 2018 рік).