Огляд ІТ-галузі

628
Огляд ІТ-галузі

Перед тим, як розпочати огляд ІТ-компаній, ми розпочнемо з короткого огляду вищих навчальних закладів, які готують спеціалістів для цих компаній.

В Житомирі підготовку студентів за ІТ-спеціальностями здійснюють Поліський національний університет, Житомирська Політехніка, Житомирський військовий інститут імені С.П. Корольова.

Поліський національний університет (http://znau.edu.ua) – загальна кількість студентів 10000. В Університеті здійснюється підготовка фахівців за двома спеціальностями в галузі інформаційних технологій -  «Комп’ютерні науки» й «Інформаційні системи та технології». На базі Університету є 5 лабораторій, одна з них «Noosphere Engeneering School», де студенти можуть реалізовувати свої бізнес проекти і стартапи.

Житомирська Політехніка (https://ztu.edu.ua) – загальна кількість студентів 4500. В Житомирській Політехніці здійснюється підготовка фахівців за наступними спеціальностями: «Інженерія програмного забезпечення», «Комп’ютерні науки», «Комп’ютерна інженерія», «Кібербезпека», «Інформаційні системи та технології», «Прикладна механіка». Для забезпечення високоякісної практичної підготовки Житомирська Політехніка має партнерські угоди з провідними компаніями у сфері ІТ: Cisco та Microsoft.

Житомирський військовий інститут імені С.П. Корольова (https://www.zvir.zt.ua) – загальна кількість студентів до 1500. У військовому інституті здійснюється підготовка фахівців за спеціальностями «Кібербезпека». Для студентів є можливість користування діючим пунктом сейсмічного спостереження, навчальним центром управління та зв'язку з космічними апаратами.

Також є ряд коледжів, які готують спеціалістів за комп’ютерними напрямами:

  • Житомирський агротехнічний коледж (http://zhatk.zt.ua)
  • Бердичівський коледж промисловості, економіки та права (http://bcpep.org.ua)
  • Житомирський технологічний коледж (http://ztk.org.ua)
  • Коростенський технічний коледж (сайт відсутній)
  • Житомирський кооперативний коледж бізнесу і права (http://www.zkkbp.com.ua)

Infopulse – компанія яка працює вже 29 років на ринку цифрових послуг. Використовують AI, AR/VR, Big Data, Blockchain, Cloud, Data Science, IoT та інші технології. В підпорядкуванні більше 2000 працівників, 60% працівників мають трудовий стаж 6 і більше років.

Географія клієнтів: 95% Європа і США. Клієнти представляють більше 30 країн світу. В портфоліо компанії більше 5000 закінчених проектів. Клієнти з різних сфер: Kärcher Ukraine, Kyivstar, Microsoft Ukraine, METRO Cash & Carry, OTP Bank, Novus, Raiffeisen Bank Aval.

Viseven – більше 11 років на ринку ІТ-послуг. Самостійно реалізує продукти у сфері цифрової трансформації бізнесу, зараз об’єднані у Digital Content Factory (включає ряд найважливіших продуктів - eWizard, eWizard Pulse та eWizard Store, Viseven CLM та CRM). В підпорядкуванні більше 300 працівників.

Має власну ІТ-академію - Viseven IT-Academy - комплексна програма навчання, розроблена для ІТ-фахівців. Програма складається з веб-курсів тривалістю 3 місяці, які надають студентам унікальні знання і навики необхідні для роботи в ІТ.

ISM - більше 22 років на ринку ІТ-послуг, ISM eCompany є однією із провідних компаній, що надають послуги у сфері електронної комерції. В підпорядкуванні більше 250 працівників.

В портфоліо ISM такі компанії, як KG & Rolf, Buddha to Buddha, Hans Struijk, Primera, Euretco, Karhu, Remark Group та багато інших. Компанія має ряд нагород (Nr. 1 e-Commerce bureau, European Retail Solutions Finalist, Deloitte Fast 500, Nr. 1 Deloitte Technology Fast 50, SpinAward Amstel Teamlink, Esprix Award Club BeerTender).

Ignite - заснована в 2006 році (14 років на ринку), є провідним постачальником програмних рішень для компаній по всьому світу, починаючи від стартапів закінчуючи компаніями Fortune 500. В компанії працює близько 200 працівників.

В портфоліо Ignite такі компанії, як Flipkart, Medtronic, Observe it, WAZE, Plus500, Visonic.

Jelastic - це платформа для телекомунікацій, постачальників послуг та підприємств, які потребують прискорення розвитку, зниження вартості ІТ-інфраструктури, покращення часу роботи та безпеки. Платформа автоматизує створення, масштабування, кластеризацію та оновлення безпеки хмарних і традиційних програм. Платформа підтримує середовища Java, PHP, Ruby, Node.js, Python, .NET, Go, а також кластери Docker і Kubernetes. У компанії працює близько 50 працівників в Україні.

В портфоліо Jelastic такі компанії, як SATIAMO, JAHIA, FA solutions, Miele USA, TIM, G5Games.

Adyax - з 2007 року працює над найпотужнішими в світі програмами на основі Drupal та веб-сайтами для побутових брендів та державних установ у всьому світі. Кількість працівників 300.

В портфоліо компанії Adyax: Johnson & Johnson, McDonald's, Disney, Moët Hennessy (LVMH), Slate, Організація об’єднаних націй, уряд Франції, Європейський Союз, Sony, Louis Vuitton, Publicis, and TBWA.

Cinegy - зосереджується на дослідженні та розробці програмного забезпечення та технологій для засобів масової інформації та телебачення. Cinegy Workflow - це програмна платформа, яка поєднує в собі управління цифровими активами, кодування відео та програмне кодування на основі програмного забезпечення, автоматизацію трансляції та відтворення, засоби виробництва, зберігання та пошук архівів - все це інтегровано в єдиний виробничий робочий процес, керований базою даних. Кількість працівників 30 в Україні.

В портфоліо компанії Cinegy: BBC, ITV (Великобританія), Fox, NBC, MTV Productions (США), RTV, Deutsche Welle, Deutsche Telekom (Німеччина), RAI. NET (Італія), СNN Turk (Туреччина).

Bliscom – розробляє програмні та апаратні рішення у сфері відображення інформації. Працює з повним циклом побудови систем візуалізації. Кількість працівників близько 20 в Україні.

Softengi - компанія з цифрової трансформації, яка працює з 2009 року. Розпочала діяльність ще в 1995 році як Softline, одна з перших програмних компаній на українському ринку. Кількість працівників 200.

Портфоліо Softengi включає 800+ успішних проектів в Америці, Австралії, Східній та Західній Європі, країнах СНД. Серед клієнтів - провідні міжнародні та місцеві компанії, такі як Enviance, Oneroof Energy, Boeing, PZU Ukraine, Johnson & Johnson, Bank of Georgia тощо.