ПРОМОЦІЯ РЕГІОНУ ТА КАРАНТИН: ЕФЕКТИВНА РОБОТА У НОВИХ РЕАЛІЯХ

ПРОМОЦІЯ РЕГІОНУ ТА КАРАНТИН: ЕФЕКТИВНА РОБОТА У НОВИХ РЕАЛІЯХ

Світ змінився за лічені дні. Ситуація з вірусом запустила нові процеси та глобальні тренди. Це суттєво і назавжди змінить у подальшому класичні підходи до роботи у будь-якій сфері. Звісно, якщо проаналізувати ситуацію, виявити помилки та мати бажання їх усунути.

Єдиний захист від COVID-19 – самоізоляція та повне усунення контактів з оточуючим світом. Якщо для деяких категорій спеціальностей та професій це не критично, то для міжнародної економічної співпраці це суттєве випробування. І найбільше страждає в залученні інвестицій комунікативна функція, без якої неможливі фізичні візити і укладення договорів.

Як відомо, одним із найбільш ефективних методів підвищення інвестиційної привабливості регіону є комплекс маркетингових заходів. Сюди входить створення позитивного іміджу, якісний кадровий склад команди та її потенціал, привабливість території та інфраструктура.

Якщо в умовах суворого дотримання карантину, доступ до розвитку інфраструктури та підвищення привабливості території громади обмежений чи призупинений, то створення позитивного іміджу та збільшення потенціалу команди можна реалізувати, максимально використовуючи онлайн інструменти.

Імідж. Промоція

Система маркетингових комунікацій спрямована на інформування, переконування, нагадування й створення позитивної репутації та іміджу ОТГ, міста чи області. На даний час, одним зі стратегічних засобів маркетингових комунікацій є Інтернет-комунікації. Інтернет дає змогу проводити комунікаційні процеси з більшою активністю, ніж інші комунікаційні канали за рахунок великого обсягу інформації за різними напрямами, а також швидкого зворотного зв’язку. До того ж, в умовах карантину – це єдина доступна комунікація з високою ефективністю.

Зокрема, є час продумати інформаційні повідомлення, дістати з архівів фото громади, розповісти про свою громаду у позитивному ключі, акцентуючи увагу на привабливих сторонах. Підготувати потенційно привабливі ділянки та сфери інвестицій.

У сфері інвестиційної політики неабияке значення для вибору можливих варіантів інвестування, формування інвестиційного клімату, розробки маркетингових стратегій оцінювання ефективності інвестиційних програм та проектів відіграє реклама. Її використання як інструментарію залучення інвестицій сприяє економічному зростанню громади.

Найдієвішим методом просування іміджу громади є реклама (60%) та зв’язки з громадськістю (25%). Однак, цими інструментами, як показує практика, громади не користуються або використовують мало і неефективно.

Тож, саме час «вийти в інтернет» і максимально розповісти про себе всьому світу. Як ви це робитимете – залежить від креативності.

Кадри.

Маркетинг кадрового потенціалу характеризується, з одного боку, ретельним і всебічним дослідженням ринку праці, попиту на робочу силу, а з іншого – активним впливом на ринок, існуючий на ньому попит, потреби відповідно до стратегії розвитку громади. Маркетинг потенціалу спрямований на забезпечення громад працівниками, спроможними виконувати певні завдання. Тут мова йде про навички або компетенції, які зараз превалюють над дипломами та курсами.

Тому, зараз час займатися над набуттям нових необхідних компетенцій для своїх працівників. Особливо, коли багато освітніх ресурсів відкрили вільний доступ до раніше платних курсів.

На сьогодні Україна стоїть перед новими випробуваннями та пошуком креативних підходів у сфері залучення інвестицій. Адже у світі існує безліч країн, регіонів та громад, які успішно конкурують з нами і не чекають, допоки впаде манна небесна, а творять її самі і сьогодні.

Зберігайте спокій, мийте руки та виходьте онлайн!

Якщо є запитання, ми завжди до ваших послуг.