Експортний бренд. Користь від експортного бренду для бізнесу.

362
Експортний бренд. Користь від експортного бренду для бізнесу.

Експортний бренд - це кредит довіри до товару чи послуги.

Бренд країни походження має вагому роль для прийняття рішення іноземного споживача обрати саме український продукт з-поміж рівнозначних товарів. Отже, сильний Експортний бренд потрібен українському бізнесу. Саме він спрощує вихід на нові ринки, допомагає експортерам більше продавати, знижує витрати на рекламу українських товарів та послуг.

Експортний бренд України - це повноцінний емоційний комплекс, спрямований на асоціації та характеристики товарів з України у свідомості іноземного споживачів.

Експорт якісно змінює асоціації та емоції, які пов’язують з Україною міжнародні партнери. Якість та інноваційність українського експорту значно зросла за останні роки, та впевнено переконує світ, що наша країна працює за міжнародними стандартами та є перспективним торговельним партнером.

Вже є окремі виділені цілі та завдання експортного бренду нашої країни. Основними є:

  • позиціонувати себе, як вигідного торгового партнера, що продає якісну, інноваційну та креативну продукцію;
  • заявити іноземному споживачу, що українські виробники є важливими гравцями прогресивного світу;
  • збільшити обсяги державного експорту та якнайкраще презентувати експортно-орієнтовані галузі України імпортерам;
  • побудувати спільне майбутнє з розвинутим світом.

Маючи на меті виділені цілі та завдання, не менш важливо вивчити сучасні тренди. На сьогодні виділяють 4 основні:

1. Пропозиція країни (експортний бренд) допомагає відповідати на глобальні виклики людства. Щоб збільшувати ВВП та добробут, українському бізнесу варто виготовляти та експортувати товари і послуги, які приносять користь людству.

2. Експортний бренд України необхідно будувати вже на існуючій аудиторії. Вона буде сприймати корпоративний бренд позитивно. Важливе маркування на продукції, необхідно зазначати - Made in Ukraine. Усі історії успіху українських компаній за кордоном повинні стати фундаментом сильного Експортного бренду.

3. Сильні експортні бренди мають основні цінності – стійкий розвиток, технології та інновації. Конкурентоспроможні продукти – інноваційний й технологічний товар з високою доданою вартістю. Більшу частину українського експорту повинні складати готові продукти, продукти переробки, технології, інновації. І аж ніяк не сировина. Сировина не складає Експортний бренд країни.

4. Експортний бренд – це національна відзнака якості (The National Quality Mark), гарантія якості товарів та послуг, що експортуються. Ризик для репутації всього національного Експортного бренду може полягати лише в одній невідповідності товару одного експортера.

З чотирьох основних трендів експортного бренду можна зробити висновок, що зв’язок між брендом країни та корпоративними брендами експортерів - міцний, взаємозалежний та взаємовигідний.

Тому, перш ніж експортувати в іншу країну, необхідно вивчити ринок, і розуміти, яку вагу та репутацію, маркування Made in Ukraine має в цій країні.

Давайте виробляти якісний продукт і підіймати Експортний бренд України на належний рівень з поміж усіх країн, щоб у всіх країнах світу, ми могли бачити маркування - Made in Ukraine.