Житомирщина - територія можливостей

1074
Житомирщина - територія можливостей

Житомирщина почала залучати та підтримувати іноземних інвесторів ще до того, як це стало мейнстрімом. Перший бізнес з іноземними інвестиціями з’явився у місті 150 років тому: у 1871 тут відкрилася перша чеська приватна броварня. З тих пір Житомирщина - місце для більше 300 вдалих бізнес-проектів з іноземними інвестиціями.

За підсумками 2018 року Житомирщина посіла третє місце за рейтингами Regional Doing Business, а також впевнено тримає лідерство по проведенню реформи децентралізації, що означає найдоступніші ресурси в Україні серед інших областей. А також це позитивний сигнал для українських підприємців та «зелене світло» для іноземних інвесторів.

Люди як цінний потенціал

Проте, це і не дивно – Житомирщина багата на кваліфіковані кадри та робочу силу, знаходиться найближче з обласних центрів до столиці України, має сильні 4 університети, які випускають сильні кадри у сфері ІТ, інженерії, агро та промислового сектору, військових спеціальностей. Житомирська область також є центром міжнародної траси.

Ідеї, що народилися в Житомирі продаються у всьому світі. Багато видатних діячів світу родом з Житомирщини – інженер космічних кораблів Сергій Корольов, тренер Гарі Каспарова та відомий шахіст Йосиф Дорфман, польський художник та ілюстратор Еразм Фабіянський, нині американський шахіст Євген Перельштейн, учень Ференца Ліста композитор Юліуш Зарембський, співак Чикагської опери Олександр Кіпніс та багато інших не менш відомих у всьому світі особистостей.

Можливості території

Оскільки Житомирщина лідер реформи децентралізації, то і можливості створення інвестиційних проектів зростають у кілька разів. Адже прибираються зайві бюрократичні перепони, громада зацікавлена у розвитку інфраструктури, створенні нових робочих місць та розвитку соціальної сфери аби зробити власне життя комфортнішим та багатшим.

Інші інфраструктурні проекти, які заслуговують уважного огляду, включають залізницю та авіацію, теплопостачання та водопостачання, громадський транспорт та інновації. Громади зацікавлені у ефективних системах утилізації відходів, їх збирання та сортування, переробні заводи тощо.

Альтернативна енергетика

Житомирщина – регіон, що активно впроваджує альтернативну енергетику у життя. На даний момент в регіоні працює 8 сонячних електростанцій та вітрова станція у Високівській ОТГ. Також в Житомирі працює компанія «Tesla Energo», яка займається проектуванням відновлювальних джерел енергетики (ВДЕ), будівництвом та обслуговуванням об’єктів ВДЕ на всій території України.

Сільське господарство та виробництво

Сільське господарство є одним із традиційних напрямків інтересів міжнародних інвесторів в Україні, і це актуально для Житомирських чорноземів. Сільське господарство все ще залишається на порядку денному інвестицій. Основні акценти у нашому регіоні включають вирощування зернових культур, а також органічне тваринництво та виробництво похідних продуктів.

Житомирщина приваблива для інвестицій також і тому, що на території області успішно працюють більше 300 підприємств з іноземним капіталом або такі, що мають прямі іноземні інвестиції.

На відміну від інших областей України, в області низький відтік працездатного населення в інші країни, що дозволяє отримати кваліфіковану робочу силу.

Індустріальні парки

На сьогодні Житомирщина один з двох регіонів, де існує проект: мережа індустріальних парків. У листопаді 2019 року було прийнято обласну «Програму з розвитку мережі індустріальних парків», куди увійшли потенційні ІП у с. Іванівка Житомирського району, м. Малин та с. Броники Новоград-Волинського району. Наразі проект готується до реалізації – проводяться підготовчі роботи по внесенню до національного реєстру індустріальних парків ці три території.

Окрім того, у Новограді-Волинському та Коростені є діючі індустріальні парки, приватний та комунальний відповідно. У Коростені на даний момент є вільні місця на території парку для розміщення ваших інвестицій. Ласкаво просимо!

ІТ

Житомир має кілька потужних ВНЗ, одним з них є Житомирська політехніка, яка випускає висококваліфікованих та затребуваних у всьому світі ІТ-спеціалістів. На даний час тільки у Житомирі працює 23 іноземні ІТ-компанії, які виробляють продукт на замовлення всього світу.

Говорячи про ІТ та інноваційні технології неможливо оминути таку тему як стартапи, культура яких активно розвивається у Житомирі. За минулий рік тільки Агенцією регіонального розвитку Житомирської області було проведено 5 унікальних заходів присвячених стартапам, зокрема: конкурс стартапів з «Ukrainian-Polish Startup Bridge», «Startup Thursday», де бажаючі представляли свої стартапи та отримували кваліфіковані консультації від провідних українських та польських спеціалістів.

До прикладу на базі Житомирської політехніки функціонує один з філіалів програми з підприємництва УЕР!Starter, яка допомагає виплекати з ідеї власний успішний бізнес. Яка функціонує за підтримки Tech Ukraine та інкубаційної програми RE:ACTOR.

А на базі Житомирського національного агроекологічного університету функціонує філіал всесвітньо відомої Асоціації «Ноосфера» та створено інжинірингову школу, команда якої «Noosphere Engineering School Zhytomyr», взяла участь в онлайн-хакатоні, де презентувала свої рішення зі створення метеорологічного комплексу для системи управління вогнем артилерійських підрозділів ArtOs. Студенти вже працюють над новим проектом – унікальною інтерактивною пісочницею «GalaSAND», яка призначена для вивчення і демонстрації дітям Сонячної системи. Крім того, розробка буде оснащена інтерактивної консоллю для ігор, а також передавати тактильні відчуття за допомогою температури піску.

Налагодити комунікацію чи стати партнером, зробити інвестиції чи запропонувати проект? Ми завжди раді допомогти Вам!